Flare přinese chytré kontrakty pro XRP a kryptoměnu zdarma jeho držitelům

Kryptoměnová síť XRP Ledger se prostřednictvím jiného blockchainu dočká funkcionality smart kontraktů.

Současný rozmach decentralizovaných finančních aplikací (DeFi) stojí na aplikacích běžících v blockchainu, na tak zvaných smart kontraktech. Dominuje v nich Ethereum, ale umí je i jiné kryptoměnové sítě, jako třeba Cardano nebo Tezos.

XRP Ledger, což je síť třetí největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, je ale neumí, tuto funkci nemá. Byl to záměr tvůrců, vynechali ji kvůli bezpečnosti.

Získá ji ale dodatečně díky blockchainu Flare, jehož cílem je poskytnout chytré kontrakty sítím, které jimi nativně nedisponují. Jako první bude Flare podporovat právě XRP.

Nativní kryptoměnou sítě Flare je Spark, a tu dostanou držitelé XRP zdarma (bližší informace na XRP.observer). Budou si o ni muset říct předepsaným způsobem, Sparků dostanou úměrně k XRP, které budou držet 12. prosince.

XRP tak bude díky Flaru moci konkurovat Ethereu a ostatním sítím se smart kontrakty. Jeho konkurenční výhodou je, že je mnohem rychlejší a na poplatcích levnější než Ethereum a spol.

Otázkou samozřejmě je, jestli Flare bude v kombinaci s XRP využit ke smysluplným projektům, které budou fungovat dlouhodobě a přinesou oběma projektům růst.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru