Finanční skupina SBI koupila kryptoměnového dodavatele likvidity B2C2

Tradiční finanční instituce pokračují v akvizicích v kryptoměnovém světě, a zjevně se tak připravují na budoucnost.

Japonská finanční skupina SBI je jedním z největších investorů na světě do kryptoměnových projektů. V B2C2 nejdříve získala menšinový podíl za 30 milionů dolarů, aby nakonec oznámila, že londýnského dodavatele kryptoměnové likvidity koupila úplně. Celkovou cenu své akvizice ale neoznámila.

B2C2, která patří mezi největší market makery (dodavatele likvidity) na kryptoměnových trzích, se díky akvizici rozroste, počítá s navýšením počtu zaměstnanců o 40 procent na celkových 70 pracovníků. Ti budou nově mít kanceláře v budovách SBI v Japonsku.

SBI tak posiluje svoji roli jednoho z nejvýznamnějších hráčů ve světě kryptoměn. Pravidelně investuje do různých projektů, jako jsou digitální peněženky, kryptoměnové burzy, výrobci těžebních zařízení a další, přičemž má společné podniky se společnostmi Ripple (RippleNet a XRP) a R3 (blockchain Corda).

SBI zjevně buduje kompletní kryptoměnový ekosystém, který jí umožní naplno využívat blockchainového potenciálu při poskytování finančních služeb, zatímco bude mít pod kontrolou vše, od likvidity a obchodování, přes protokoly až po aplikace pro koncové zákazníky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru