Fidelity spustila svoji kryptoměnovou investiční službu, zatím jen s bitcoinem

Fidelity Digital Assets coby divize Fidelity Investments pro kryptoměny už funguje v testovacím režimu.

Fidelity Digital Assets je vnímána jako velký krok tradičních financí směrem ke kryptoměnám, protože mateřská Fidelity Investments patří mezi největší investiční společnosti na světě, spravuje více než sedm bilionů dolarů.

Šéf Fidelity Digital Assets Tom Jessop prozradil, že jeho firma je už v produkčním režimu, ale jen pro vybraný okruh zákazníků. Fidelity si chce nejdříve vše otestovat, než se otevře široké veřejnosti. A než přidá další kryptoměny.

„Zatím podporujeme bitcoin, máme plány na přidání dalších kryptoměn v průběhu roku v závislosti na různých kritériích, včetně našich interních, kdy se samozřejmě díváme na poptávku klientů a další věci,“ uvedl pro Coindesk.

„Asi budeme postupovat podle tržní kapitalizace, tam je poptávka, ale neznamená to, že zalistujeme každou kryptoměnu. Můžou být důvody to neudělat, které nesouvisí s klienty.“

Mezi kritéria pro zařazení kryptoměny do nabídky Fidelity patří i její stabilita ve smyslu technického vývoje a bezpečnost. Což je zatím problém například u obou verzí etherů.

„Moc rádi bychom podpořili ether, ale víte, přijde hard fork a nějaké upgrady, takže my chceme nejdřív vidět, jak to dopadne, než se rozhodneme, jestli je zařadíme do naší platformy,“ vysvětloval Jessop a dodal, že u etheru classic je problém s bezpečnostní vzhledem k nedávnému úspěšnému 51% útoku.

Fidelity Digital Assets chce v průběhu letošního roku pokrýt s nabídkou investování do kryptoměn 90 procent trhu v USA, ale záleží to také na tom, jak rychle se podaří získávat licence od regulátorů v jednotlivých státech.

Pozitivní zprávou pro kryptoměny je, že navzdory medvědímu trhu je zájem velký. Jessop uvedl, že zájem o služby Fidelity Digital Assets projevili nejen jednotlivci, krypto fondy, hedgové fondy, rodinné firmy, soukromé fondy a zprostředkovatelé, ale také některé burzy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru