FairFX končí kvůli nezájmu investorů a odsuzuje stable coiny

Kryptoměnová banka FairFX ohlásila vynucený konec, její obchodní model nepřesvědčil.

FairFX vznikl v březnu 2018 s cílem využít kryptoměnovou síť Stellar a postavit bankovní platformu, která by využívala kryptoměnu XLM i fiat měny.

FairFX chtěl využít Stellar pro tokenizaci bakovních depozitů, aby je šlo volně, rychle a levně přesouvat bez omezení hranicemi a časem. Plány ale zkrachovaly.

„Bezprostřední důvod je prostě nedostatek financí, posledních 14 měsíců jsme se zoufale snažili získat peníze,“ vysvětlil zakladatel společnosti Michael Dowling.

Kromě tokenizace depozitů, což je jejich převedení do blockchainu, je ve světě kryptoměn teď populární jiný přístup, a to jsou tak zvané stable coiny, tedy kryptoměny, jejichž hodnota je pevně svázána s nějakým podkladovým aktivem, nejčastěji fiat měnou, jako je americký dolar.

Ale i tyto pokusy jsou podle Dowlinga na špatné cestě. „Stable coiny jsou odsouzené k zániku z několika důvodů, ale tím hlavním důvodem je, že bankovní vklad, na který stable coin ukazuje, legálně nepatří držiteli tokenu, patří vydavateli stable coinu,“ dodal.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru