Facebook stále čeká se svojí digitální měnou na zelenou od regulátorů

Vývoj digitální měny Facebooku neustále pokračuje a spuštění by mohlo přijít brzy. Vše ale záleží na souhlasu regulačních úřadů.

Když před dvěma lety Facebook představil své plány na vlastní digitální měnu diem (tehdy pod názvem libra), vyvolal tím bouři po celém světě. Proti se postavili zejména politici a centrální bankéři.

Facebook má totiž gigantickou základnu uživatelů, takže jím vydaná měna by mohla mít citelné dopady na platební chování lidí v mnoha zemích, což by ve svém důsledku mohlo oslabit nástroje monetární politiky.

Největší sociální síť světa proto od té doby své plány několikrát upravila, ale povolení regulátorů na veřejné spuštění projektu Diem stále nemá.

Přitom už má vše potřebné, včetně digitální peněženky Novi. V případě, že by pro digitální měnu nedostal svolení nikdy, je Facebook připraven v krajním případě poskytnout veřejnosti jen digitální peněženku.

Tu mezitím připravuje také na non-fungible (NFT) tokeny, které zažívají rozmach a rostou na oblibě.

Diem má být stabilní digitální měna, jejíž hodnota bude vázána na určitá reálná aktiva, jako je americký dolar. Měla by tedy být obdobou kryptoměnových stablecoinů, jako je například tether.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru