Facebook se definitivně vzdal vlastní kryptoměny diem

Meta coby mateřská společnost Facebooku oznámila oficiální ukončení kryptoměnového projektu Diem.

Facebook se před třemi roky pustil do projektu Libra, na jehož konci měla stát jeho vlastní stabilní kryptoměna krytá různými národními měnami a cennými papíry.

Regulátoři po celém světě se však postavili proti, protože nechtěli, aby se velká soukromá společnost stala emitentem peněz, které mají šanci ohrozit pozici národních měn.

Facebook proto uskutečnil několik změn, přejmenoval projekt na Diem, upravil parametry své kryptoměny, ale nic z toho nepomohlo, regulátoři a politici byli stále stejně proti.

Mezitím se také mateřská společnost sociální sítě Facebook přejmenovala na Meta. A ta teď oznámila, že projekt Diem prodává za 182 milionů dolarů společnosti Silvergate, která mimo jiné provozuje banku stejného jména.

Silvergate chce v projektu pokračovat a vydat vlastní stable coin, a to ještě letos. Meta zůstává pouze u digitální peněženky Novi, co se digitálních peněz týče, vlastní kryptoměnu tímto oficiálně odpískala.

Signál tak dostaly všechny velké nadnárodní společnosti typu Meta, Google nebo třeba Amazon. Peníze pro masové použití mají zůstat exkluzivní záležitostí vlád a centrálních bank, zní ten vzkaz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru