Facebook a jeho libru opustil také Vodafone

Telekomunikační společnost Vodafone se zařadila mezi velká jména, která už nechtějí být spojená s digitální měnou Facebooku.

Facebook měl se svojí digitální měnou libra velké plány a spojil se s řadou velkých a renomovaných společností, aby je realizoval. Ovšem odpor regulačních úřadů a vlád ho přinutil plány přehodnotit.

Způsob, jakým Facebook se svojí librou narazil, měl dopady i na jeho partnery, kteří ho v tomto projektu začali opouštět. Tím nejnovějším je Vodafone. Ten se rozhodl opustit Asociaci Libra a soustředit své úsilí na platební službu M-Pesa.

Před Vodafonem už opustili libru Visa, Mastercard, Paypal, eBay, Mercado Pago a Booking Holdings.

Projekt Libra je přitom jen půl roku starý, zatím má formu pouhého plánu, k emisi samotné digitální měny nedošlo. Ta původně měla být kryta košíkem aktiv, ve kterém by převážně byly národní měny a dluhopisy, ale Facebook později připustil, že se to může změnit.

Vlády mnoha zemí mají obavy, že by Facebook se svojí librou mohl ohrozit jejich měnovou stabilitu a nástroje měnové politiky. Také nechtějí, aby sociální síť s četnými problémy se zneužitím osobních dat uživatelů získala moc ve světě plateb.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru