Facebook a další sociální sítě připravují vlastní kryptoměny

Nová vlna ve světě kryptoměn zřejmě bude mít podobu tokenů sociálních sítí.

Některé sociální sítě už své kryptoměny mají, jako například Kik svůj kin, ovšem ti největší hráči se na ně teprve chystají.

A to včetně toho největšího, tedy Facebooku, informoval o tom New York Times. Facebook údajně zašel už tak daleko, že jednal s kryptoměnovými burzami o zalistování svého budoucího tokenu.

Mezi další sítě, které připravují své kryptoměny, patří Telegram, Kakao a Line. Narážet však budou na stejné problémy jako ostatní kryptoměny.

V první řadě to bude likvidita, protože obvykle trvá několik let, než dojde k zalistování kryptoměny na dostatečném množství burz po světě. Dále je to pak regulace, regulátoři v jednotlivých zemí musí dát kryptoměně zelenou, aby se neocitla na černé listě jako neschválený cenný papír a podobně.

A v neposlední řadě stojí nad kryptoměnami sociálních sítí otazník interoperability. Pokud si mezi sebou budou posílat platby přes token Facebooku uživatelé Facebooku, nezaplatí s ním někomu, kdo používá jinou sociální síť a její token.

Je to stejné jako s bankovními kryptoměnami, čím více jich bude, tím větší potřeba bude pro řešení jako Interledger Protocol, které zajistí propojení různých finančních sil a transakce mezi nimi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru