Evropská unie potřebuje legislativu na kryptoměny, volá AMF

Francouzský regulátor finančních trhů AMF vidí v neregulovaném prostředí emise nových kryptoměn problém, který je třeba uchopit.

Rok 2017 se nese ve znamení obrovského rozmachu kryptoměn. V rámci tak zvaných ICO (Initial Coin Offering) dochází k prvotním prodejům nových kryptoměn každý den. Různé subjekty touto cestou získávají kapitál na podnikání.

AMF analyzovala některé ICO a konstatovala, že je nelze nijak uchopit z pohledu současné legislativy, protože nesplňují rysy klasických finančních produktů, jsou zcela unikátní.

„Ve chvíli, kdy dochází k shromažďování finančních prostředků od veřejnosti, je ale důležité určit podstatu těchto operací a uzpůsobený rámec pravidel,“ uvedl šéf AMF Robert Ophèle.

„Je to ještě důležitější z toho důvodu, že tradiční instituce mají v úmyslu nabídnout fondy s investicemi do kryptoměn nebo do tokenů vydaných v rámci ICO. Tyto inovace interpelují AMF, jež má v úmyslu rychle přinést odpovědi ve spolupráci s francouzskými úřady a evropskými protějšky.“

Fenomén ICO, který svým objemem už předčil tradiční formy získávání investičního kapitálu, považují za nebezpečný i čelní zastánci kryptoměn. A to z toho důvodu, že kvůli absenci jakékoliv regulace jsou ICO zneužívány podvodníky, kteří mají v úmyslu pouze vybrat peníze od veřejnosti a žádný projekt nerealizovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru