Upgrade Etherea snížil poplatky, i když nízké stále nejsou

Londýnský upgrade kryptoměnové sítě Ethereum se setkal s úspěchem a zatím vše funguje, jak má.

K nasazení vylepšeného kódu došlo v síti Ethereum minulý týden ve čtvrtek. Mimo jiné došlo ke změně v oblasti poplatků, které se teď pálí, místo toho, aby je získali těžaři. Ti teď od zadavatelů transakcí mají nárok jen na zpropitné.

A to se projevilo pozitivně na poplatcích za transakce. Zatímco ve dnech před upgradem se jejich průměrná výše pohybovala mezi sedmi a deseti dolary, po upgradu je zatím mezi dvěma a třemi dolary.

To je významný pokles, i když to z Etherea stále nedělá síť, kde by byly kryptoměnové transakce levné. Jiné sítě potvrzují transakce za zlomky centů.

Další zajímavostí je množství spálených etherů v rámci potvrzování transakcí. V prvních dnech po upgradu kódu docházelo k pálení zhruba 36 procent nově vydaných tokenů. To tedy znamená faktické snížení emise nových etherů zhruba o třetinu. To je pozitivní, ale k deflaci to má ještě daleko.

Zůstává ale otázkou, jak se bude situace vyvíjet v budoucnu. Protože na trzích panuje v posledních dnech relativní klid, takže se zatím neví, jak Ethereum obstojí při vysoké zátěži. Zejména jak moc budou znovu růst poplatky za transakce, jak se lidé budou případně předhánět na zpropitných pro těžaře, aby jejich transakce dostaly přednost.

Tato „dýška“ se nepálí, takže i když absolutní výše poplatků při vysoké zátěži vzroste, ne všechno se spálí, část půjde do kapes těžařům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru