Testovací síť Etherea 2.0 se potkala s vážnými problémy

Dlouho očekávaný přechod Etherea na nový způsob potvrzování kryptoměnových transakcí se může dočkat odkladu, protože nový kód není bez chyb.

Ethereum se chce zbavit neefektivního potvrzování transakcí takzvaným těžením a přejít na proof of stake, které už nevyžaduje řešení složitých výpočetních úloh, nýbrž záruky v podobě kryptoměnových vkladů.

Ethereum 2.0, jak je nová verze sítě založená na proof of stake označována, je ve vývoji několik let a od srpna běží v testovací síti Medalla. Ta ovšem nedávno (14. srpna) spadla kvůli chybě v kódu. Jeden ze serverů špatně udával datum a čas, což rozhodilo většinu validátorů a zastavilo je.

Kdyby se něco takového stalo v reálném provozu, je možné, že by někteří účastníci sítě přišli o své ethery.

Vývojáři Etherea přesto tento problém nepovažují za tak zásadní, aby mohl ohrozit plánovaný živý start sítě v nové verzi, který by měl nastat někdy za dva až tři měsíce. Podle nich nastalá chyba nijak výrazně nevybočuje z chyb, které má testovací provoz odhalit.

Ethereum v každém případě potřebuje přechod na novou verzi, protože ta stávající dlouhodobě nestačí kapacitně na rostoucí provoz a požadavky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru