Testovací síť Etherea 2.0 se potkala s vážnými problémy

0

Dlouho očekávaný přechod Etherea na nový způsob potvrzování kryptoměnových transakcí se může dočkat odkladu, protože nový kód není bez chyb.

Ethereum se chce zbavit neefektivního potvrzování transakcí takzvaným těžením a přejít na proof of stake, které už nevyžaduje řešení složitých výpočetních úloh, nýbrž záruky v podobě kryptoměnových vkladů.

Ethereum 2.0, jak je nová verze sítě založená na proof of stake označována, je ve vývoji několik let a od srpna běží v testovací síti Medalla. Ta ovšem nedávno (14. srpna) spadla kvůli chybě v kódu. Jeden ze serverů špatně udával datum a čas, což rozhodilo většinu validátorů a zastavilo je.

Kdyby se něco takového stalo v reálném provozu, je možné, že by někteří účastníci sítě přišli o své ethery.

Vývojáři Etherea přesto tento problém nepovažují za tak zásadní, aby mohl ohrozit plánovaný živý start sítě v nové verzi, který by měl nastat někdy za dva až tři měsíce. Podle nich nastalá chyba nijak výrazně nevybočuje z chyb, které má testovací provoz odhalit.

Ethereum v každém případě potřebuje přechod na novou verzi, protože ta stávající dlouhodobě nestačí kapacitně na rostoucí provoz a požadavky.