Síť druhé největší kryptoměny Ethereum je zahlcena drahými digitálními kočkami

Na velké popularitě si získala decentralizovaná hra CryptoKitties, což činí jisté problémy Ethereu.

Ethereum je síť kryptoměny ether. Tato síť zároveň umožňuje fungování tak zvaných smart kontraktů, což jsou decentralizované aplikace, které můžou mít celou řadu různých použití.

Nečekaně však mezi aplikacemi v Ethereu začala dominovat CryptoKitties, která je něco jako online decentralizované Tamagoči. Spočívá tedy ve starání se o digitální zvířata, v tomto případě o kočky.

Blockchainové technologie zajišťují, že kočky nelze falšovat nebo krást, takže se s nimi i obchoduje. Částky za vzácné kusy dosahují neuvěřitelných výšin, doposud tři nejdražší se prodaly za 111.573 amerických dolarů, 81.549 dolarů a 69.600 dolarů. To v českých korunách představuje rozpětí zhruba 1,5 milionu až 2,3 milionu.

Podle TechCrunche se zatím zobchodovaly digitální kočky za celkovou částku 1,3 milionu dolarů, tedy zhruba 27 milionů korun.

Provoz aplikace CryptoKitties ale nevyvolává úsměv u tvůrců Etherea, protože způsobuje zpomalení sítě. Podle zaplacených poplatků se jedná o největší aplikaci běžící v této síti. Tvůrci CryptoKitties situaci částečně řeší tím, že zvýšili poplatek za narození nové kočky z 0,001 na 0,002 etheru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru