SEC varuje před kryptoměnovou pyramidovou hrou Forsage

Filipínský finanční regulační úřad SEC upozornil veřejnost na nelegální finanční hru fungující v kryptoměnové síti s názvem Forsage.

Forsage se představuje jako první crowdfundingová platforma na světě založená na chytrých blockchainových kontraktech. Funguje v síti Ethereum.

Crowdfunding znamená výběr peněz od veřejnosti za účelem financování určitého projektu. Investoři z řad veřejnosti by pak z této své investice měli mít v případě úspěchu projektu určité benefity.

Pokud ovšem začnete pátrat, co že se má prostřednictvím Forsage financovat, žádné projekty reálného charakteru nenajdete. Jedná se totiž jen o pyramidové schéma, do kterého musíte získávat další lidi, abyste vydělávali peníze. Proto se Forsage stal předmětem varování ze strany filipínského regulátora SEC.

Tvůrci Forsage tvrdí, že jejich systém je bez rizika, protože funguje na základě chytrých kontraktů ve veřejné blockchainové síti, které zajistí distribuci peněz a které si každý může zkontrolovat.

Ovšem i pokud jsou opravdu chytré kontrakty Forsage napsané poctivě a bez zadních vrátek, aby je jejich tvůrci nemohli zneužít pro vysátí všech peněz ze systému, je třeba si uvědomit, že každá pyramidová hra se jednou zastaví, protože lidi do ní přestanou vkládat peníze. Ti v nižších patrech tak o svoje vklady přijdou, takže o absenci rizika nemůže být ani řeč.

A protože Forsage funguje zcela v síti Ethereum a platby se provádějí v kryptoměnách, doslova nebude možné získat jakékoliv peníze zpět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru