Jedenáctimilionová sázka na budoucnost Etherea aneb Lubin vs. Song

Joseph Lubin a Jimmy Song finalizovali svoji sázku o tom, jak to dopadne s decentralizovanými aplikacemi v síti Ethereum.

Decentralizované aplikace běžící v blockchainových sítích měly podle některých být budoucností téměř všech aplikací, ovšem zatím se tato předpověď nesetkává s realitou.

Uživatelů těchto dapps či dappek, jak se jim někdy zkráceně říká, je zatím poskrovnu a schází nějaký trhák, který by se ujal u široké veřejnosti. A když už nějaká aplikace zažila krátkodobý boom, jako Cryptokitties, zvýšený provoz přetížil Etherum a celou síť významně zpomalil.

Joseph Lubin, který patří do jádra ethereové komunity, ale věří, že budoucnost decentralizovaných aplikací vypadá dobře. Byl proto ochotný se na toto téma vsadit s Jimmym Songem, který patří do jádra bitcoinové komunity.

Lubin tvrdí, že do pěti let bude mít Ethereum nejméně 15 dappek s 10 tisíci aktivních uživatelů denně každá a 100 tisíc aktivních uživatelů měsíčně, a to souvisle po dobu šesti měsíců.

Pokud bude mít Lubin pravdu, zaplatí mu Song 810,8 etheru, v opačném případě bude muset Lubin zaplatit Songovi 69,74 bitcoinu. Částky jsou nastaveny tak, aby v dnešních cenách měly hodnotu 500 tisíc dolarů, tedy zhruba 11 milionů korun.

Dodejme, že decentralizované aplikace běží nejen v Ethereu, ale také v několika dalších blockchainech, třeba TRONu nebo EOSu. Jejich monitorováním se zabývá například web DappRadar, kde je možné sledovat počty jejich uživatelů.

V tuto chvíli mají nejlepší decentralizovaná aplikace v Ethereu kolem dvou tisíc uživatelů denně. Lépe jsou na tom dappky běžící v EOSu a TRONu, které dosahují šesti tisíc denních uživatelů, ale čísla dost kolísají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru