Ethereum 2.0 se blíží, po letech vývoje začíná testování nového algoritmu

Blockchainová síť Ethereum je velmi blízko historickému milníku a kompletní změně svého kódu.

Od svého spuštění v roce 2015 používá Ethereum pro potvrzování transakcí metodu proof of stake, která vyžaduje řešení složitých výpočetních úloh, což je náročné na zdroje, zejména na elektřinu.

Protože je už delší dobu zřejmé, že tato cesta, kterou se jako první vydal Bitcoin, není efektivní, vývojáři Etherea už delší dobu připravují přechod sítě na metodu proof of stake, kdy za správné potvrzování transakcí ručí uživatelé vlastní kryptoměnou.

Veřejného spuštění se testovací verze Etherea 2.0 dočká až 4. srpna, nicméně už nyní vývojáři uvolnili nástroj pro testování validátorů založených na proof of stake.

Nyní je třeba, aby začali testovat uživatelé, minimální vklad do validátoru je 32 etherů a testování potvrzování transakcí tímto způsobem začne, až bude funkčních alespoň 16384 validátorů. Už nyní je toto číslo naplněno z více než třetiny.

Jak dlouho bude testování Etherea 2.0 trvat, zatím není jasné, vše se bude odvíjet od případných problémů a chyb. Ovšem odchod Etherea od těžení transakcí se nezadržitelně blíží, a až nastane, z prvních tří největších kryptoměn ho bude používat už jen Bitcoin.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru