Ethererum se dočasně rozdvojilo, vývojáři viní nedostatečnou komunikaci

Řada účastníků kryptoměnové sítě Ethereum zažila včera šok, když zjistila, že fungují v jiné než hlavní verzi.

Ethereum zažilo něco, čemu se říká hard fork, tedy změnu základního kódu, která odstaví všechny, kdo neinstalují upgrade, na vedlejší kolej, která v podstatě znamená paralelní síť.

Vedle sebe tak běžely dvě Etherea, což způsobilo výrazné komplikace, burzy pozastavily vklady a výběry, nefungovaly aplikace jako MetaMask a tak dále.

A co bylo příčinou? Vývojáři Etherea před časem odhalili problematickou část kódu sítě, která by mohla způsobit to, co se nakonec stalo, tedy její nechtěné rozdvojení. V posledním updatu ethereového klienta Geth zajistili nápravu, ale neřekli to jasně celé komunitě.

Řada účastníků sítě nevěděla o této důležité změně kódu a považovala poslední update kódu za malý, který nemusí instalovat. A také ho neinstalovali. Takže od včerejšího rána najednou nefungovali na stejné verzi softwaru a vzniklo paralelní Ethereum.

Což vyvolalo vlnu nevole. Účastníci sítě museli ve spěchu upgradovat své uzly, aby se vrátili do původního Etherea. Pak nešetřili kritikou na adresu vývojářů Geth, že jim jasně nevysvětlili, že je poslední upgrade kódu kritický a že je nutné jej instalovat.

Ethereová komunita je nyní rozdělená na dvě skupiny, které se mezi sebou hádají, jak moc velký problém tento incident byl a kdo za něj může.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru