Buterin nastínil, v čem bude spočívat Ethereum 2.0

Tvůrce Etherea Vitalik Buterin je přesvědčený, že jeho síť nasadí vylepšení, která vyřeší její problémy.

Ethereum, respektive Ether je druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace. Její cena se v současnosti blíží 500 dolarů. Její hlavní výhodou je možnost používat tak zvané chytré kontrakty, neboli decentralizované aplikace.

To ovšem neznamená, že je Ethereum bez problémů. Síť bývá přetížená pod náporem uživatelů, a to není všechno. Buterin vidí potřebu nasadit vylepšení v oblasti soukromí/anonymity, bezpečnosti konsenzu (potvrzování transakcí), bezpečnosti chytrých kontraktů a škálovatelnosti.

Na vylepšeních se už pracuje, úpravy kódu nesou názvy jako Byzantium, Casper nebo Viper. Podle Buterina však zůstává nejtěžší záležitostí dostatečná škálovatelnost neboli propustnost sítě. Je zapotřebí, aby Ethereum zvládalo tisíce transakcí za sekundu, a to přímo v blockchainu a bez super uzlů.

Buterin vidí řešení v tak zvaném shardingu, tedy rozdělení databázových dat, aby vylepšeními mohly procházet jednotlivé části sítě samostatně. Sadu potřebných změn označuje Buterin neformálně jako Ethereum 2.0.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru