Ethereum Classic podlehlo 51% útoku. Už podruhé

Ačkoliv je ethereum classic zjevně nebezpečná kryptoměna, investoři to neberou v potaz a tváří se, jako by se nic nedělo.

O tom, že kryptoměny, které potvrzují transakce těžením, nejsou bezpečné, se ví dlouho. Patří mezi ně i bitcoin. Otázka ovládnutí takové kryptoměnové sítě a přepsání historie transakcí je jen otázkou peněz.

Jinak řečeno, když máte dost peněz, můžete nakoupit dostatečný výpočetní výkon, abyste získali v síti většinu a mohli rozhodovat o tom, co je správně a co nikoliv, a to včetně už jednou publikované historie transakcí. To umožňuje takzvaný 51% útok, kdy stejné jednotky kryptoměny utratíte dvakrát.

Takovému útoku už podlehla řada kryptoměn, naposledy ethereum classic. Alarmující je, že ethereu classic se to nyní stalo už podruhé, první útok síť ovládl na začátku loňského roku.

Jak už bylo řečeno, ovládnutí kryptoměnové sítě postavené na konceptu proof of work (těžbě) je jen otázkou peněz. V případě Etherea Classic stačí 12 tisíc dolarů za hodinu. Jelikož si útočníci přišli v posledním útoku na zhruba 5,6 milionu dolarů a útok je stál jen 192 tisíc, byli velmi ziskoví.

Neuvěřitelné je, že cena etherea classic na tyto události prakticky nereagovala. Jinak řečeno investorům je jedno, že se jedná o nebezpečnou kryptoměnu, dále ji mají ve svých portfoliích.

To bohužel vyvolává dojem, že kryptoměnové trhy stále ovládají spekulanti, kteří této technologii příliš nerozumí, a pouze manipulují s trhy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru