Ethereum Classic bylo potřetí úspěšně napadeno, investorům je to opět jedno

Neuvěřitelná sága nebezpečné kryptoměny ethereum classic pokračuje třetím útokem, při kterém byla přepsána historie transakcí.

Ethereum classic doplácí na potvrzovací mechanismus transakcí proof of work. Ten vyžaduje, aby počítače řešily složité výpočetní úlohy. Stejný systém používají také například bitcoin a ethereum.

Dlouhodobě se ví, že je tento systém nebezpečný, protože kdo získá v síti nadpoloviční výkon, může ji ovládnout a přepisovat historii transakcí. Při takovém útoku může dvakrát utratit stejné jednotky kryptoměny.

Ethereum classic podlehlo takovému útoku v minulosti už dvakrát, naposledy letos začátkem srpna. Netrvalo ani celý měsíc a přišel třetí úspěšný útok, kdy záškodníci opět přepisovali historii a kradli ethery classic.

Vývojářská komunita kolem etherea classic si sice je problému vědoma, ale zatím nebyla schopna implementovat dostatečná bezpečnostní opatření.

Neuvěřitelné je, že cena etherea classic na tyto útoky, které tuto kryptoměnu naprosto diskreditují, nereaguje, v posledních dokonce mírně roste.

Opět je tedy nutné se pozastavit nad uvažováním, případně pohnutky, které ke svému chování mají investoři do této kryptoměny. Jen oni sami vědí, co tím sledují.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru