Ethereum Classic

Co je Ethereum Classic

Ethereum Classic logoEthereum Classic je síť založená na blockchainu a postavená pro fungování chytrých kontraktů (smart contracts). Její základní definice je v podstatě stejná jako u slavnější měny Ethereum, protože vznikla oddělením.

Takže i Ethereum Classic funguje na základě Ethereum Virtual Machine (turingovsky kompletní stroj). Ethereum Classic je tak konkurentem svého slavnějšího protějšku, od kterého se odtrhl.

Nativní měnou sítě je Ether Classic.

Historie

Podobně jako Bitcoin Cash vznikl i Ethereum Classic na základě sporu o budoucí vývoj měny, v tomto případě Etherea. Jádrem sporu byl hack projektu DAO (Decentralized Autonomous Organization). Tento projekt měl držitelům Etherů umožňovat investování a decentralizované rozhodování.

Ovšem při hacku DAO došlo ke ztrátě desítek milionů dolarů. Komunita kolem Etherea pak většinově odhlasovala úpravu kódu sítě, aby se prostředky vrátily zpět k jejím vlastníkům. Menšina, která s touto úpravou kódu Etherea nesouhlasila, se k nové verzi nepřidala a zůstala u staré, dál těžila Ethery původním způsobem, a tak vznikl Ethereum Classic, zatímco Ethereum začalo využívat nový kód.

Cena Ethereum Classic (ETC) a obchodování

Kde obchodovat Ether Classic (ETC)? Lze ho nakupovat na vybraných burzách, často spíš na těch menších, protože se jedná o méně rozšířenou digitální měnu. Nepřímo lze s Etherem Classic obchodovat i u brokerů, kteří poskytují i neomezený demo účet.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit