Ethereum a Solana pod útokem, ustála to jen jedna síť

Stoupající hvězda kryptoměnové sítě Solana se na chvíli zastavila, když došlo k útoku na její infrastrukturu.

Solana v posledních týdnech letěla nahoru žebříčkem kryptoměn díky rychle rostoucí ceně. Včera se ale odehrál incident, který narušil důvěru v tento blockchainový projekt.

Síť Solana se totiž na několik hodin zastavila, přestalo probíhat potvrzování transakcí. Oficiálním vysvětlením je tak zvaný DDoS útok, kdy útočníci zahltí síť velkým množstvím požadavků, v případě Solany to mělo být 400 tisíc požadavků za sekundu.

To mělo způsobit, že se síť začala dělit na různé větve, na což komunita reagovala restartem sítě, aby problém vyřešila.

Pod útok se podle všeho dostalo i Ethereum, které je největší kryptoměnovou sítí s chytrými kontrakty. A následky byly podobné, i když v mnohem menším měřítku. Jen několik uzlů sítě se synchronizovalo s neplatným řetězcem, ale brzy došlo k nápravě. Ethereum tak ustálo situaci bez úhony, a na rozdíl od Solany se nezastavilo.

Pozastavení ale postihlo ještě Abitrum One, což je nadstavba sítě Ethereum v druhé vrstvě, která nefungovala zhruba hodinu. Vývojáři uvedli, že došlo k přetížení dávkou velkého počtu transakcí.

Během výše uvedených incidentů nedošlo podle dostupných zpráv k žádným ztrátám kryptoměn. Zcela jistě ale stojí za pozornost, že k takto významným incidentům stejného typu došlo v relativně malém časovém okně, pravděpodobně to nebude náhoda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru