Ethereum

Co je Ethereum

Logo EthereumEthereum je jedna z největších kryptoměn, tedy digitální měna využívající blockchain. Je postavená pro fungování tak zvaných chytrých kontraktů (smart contracts).

Funguje na základě decentralizovaného turingovsky kompletního stroje, který je pojmenován Ethereum Virtual Machine (EVM). Tento program spouští aplikace v mezinárodní síti uzlů (počítačů). V podstatě se jedná o sdílenou výpočetní platformu.

Ethereum má mnohostranné využití. Ethereum umožňuje například spouštění vlastních aplikací či vlastních virtuálních měn. V souvislosti s budoucností se pak hovoří především o využití v oblasti internetu věcí.

Historie

Ethereum popsal v roce 2013 Vitalik Buterin, který se v minulosti podílel také na vývoji bitcoinu. Jeho cílem byla tvorba decentralizovaných aplikaci. Samotný vývoj proběhl v roce 2014, kdy také došlo ke spuštění sítě.

Ether (ETH)

Nativní měnou v síti Ethereum je tak zvaný Ether, který je označován zkratkou ETH. Dlouhodobě zaujímá pozici druhé největší digitální měny podle tržní kapitalizace.

Ether se těží pomocí počítačů a neslouží jen jako platidlo, nýbrž jak už bylo uvedeno, i pro tvorbu aplikací.

Ethereum – aktuální cena ETH a obchodování

Kde obchodovat Ethereum, respektive Ether? Možné je samozřejmě ho přímo nakupovat a prodávat na burzách, nebo lze spekulovat na jeho cenové pohyby u klasických brokerů. Zkuste si demo účet kliknutím na obchod v následujícím grafu.

Investování do kryptoaktiv není ve většině zemí EU a Velké Británie regulováno. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Váš kapitál je v ohrožení.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit
LibertexAnoNavštívit

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 67–83 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.