Efekt Coinbase už vypršel? BAT po zařazení do nabídky klesá

0

Zdá se, že Coinbase už ztratila svoji exkluzivitu na poli kryptoměnových burz, pro kryptoměny už nemusí být přínosné se na ni dostat.

Ještě nedávno mnoho tvůrců a podporovatelů kryptoměn doufalo, že se jejich token dostane na Coinbase, protože to znamenalo nemalý nárůst hodnoty.

Coinbase je totiž velmi populární v USA a coby směnárna zjednodušuje nákup kryptoměn na velmi srozumitelnou úroveň. Nová kryptoměna v její nabídce zpravidla vyvolala vlnu nákupů a růst ceny.

Ale pak přišly problémy se zařazením bitcoinu cash, kdy evidentně došlo k nějakým nekalostem a pumpování ceny na základě interních informací, i když oficiální interní vyšetřování nic neodhalilo.

Další kontroverzi způsobilo rozhodnutí Coinbase vyhýbat se kryptoměně XRP a zařazovat podstatně méně významné tokeny, jako 0x nebo teď poslední basic attention token (BAT).

A jak se ukazuje, kouzlo Coinbase už vypršelo, před zařazením BAT do nabídky směnárny došlo k pumpování ceny a po jejím zařazením k výprodejům. Konečný efekt bude zřejmě nulový.