Rostoucí cena kryptoměny Dogecoin nedává smysl ani jeho tvůrcům. Je ukazatelem nevyspělosti kryptoměnových trhů.
Cena Dogecoinu je uměle pumpována na nové maximální hodnoty a rostou obavy z toho, co se stane, až začne vybírání zisků.
Protože pořád platí, že Dogecoin je kryptoměna, která vznikla jako vtip a bez jakéhokoliv užitku.
Už v roce 2018, když cena Dogecoinu přesáhla jeden cent amerického dolaru, vyjádřil její tvůrce Jackson Palmer obavy ze stavu kryptoměnových trhů.
„Hodně věřím hlavnímu vývojovému Dogecoinu, že software udrží stabilní a bezpečný, ale myslím, že to hodně vypovídá o stavu kryptoměnového odvětví obecně, když měna se psem, která nevydala aktualizaci softwaru více než dva roky, má tržní kapitalizaci přesahující miliardu dolarů,“ řekl tehdy.
O tři roky později je cena Dogecoinu 44 centů a tržní kapitalizace činí 57 miliard dolarů. A to se za poslední roky změnilo jen málo, Dogecoin se nedočkal žádných významných změn a stále nemá žádné reálné uplatnění.
Jeho cena proto stále nedává smysl. „Možná by Dogecoin mohl být dobrým měřítkem toho, jak moc se můžou věci odrhnout od reality,“ prohlásil letos v únoru jeho spolutvůrce Billy Markus.
Na pumpování Dogecoinu se ve značné míře podílí zakladatel Tesly Elon Musk, jehož příspěvky na sociálních sítích jsou často impulzem pro další růst ceny.
„Je zábavné vidět Elona Muska o tom mluvit. Vypadá to hloupě, ale způsobuje to velké vlny,“ uznal Markus.
Markus a Palmer opustili Dogecoin už v roce 2015, a od té doby jen s úžasem sledují, co se děje s cenou kryptoměny, kterou stvořili jako recesi.