Digitální měny zaznamenaly výrazný propad

0

Během uplynulého víkendu došlo k velkému výprodeji na burzách s digitálními měnami.

Digitální měny, jako Bitcoin, Ethereum, Ripple a další, se od začátku letošního roku těšily významnému růstu. Celková jejich tržní kapitalizace při tom stoupla z 50 na 90 miliard dolarů.

Minulá sobota však přinesla velký propad z 90 na 60 miliard dolarů, propad zaznamenaly skoro všechny kryptoměny, nebyl ušetřen ani Bitcoin. Zatímco minulý týden atakoval hranici 2900 dolarů (průměrná hodnota podle Coinmarketcap.com), v sobotu se propadl pod 2000 dolarů.

Od sobotního dna se digitální měny odrazily a pozvolna stoupají. Nikdo ale samozřejmě nemůže vědět, zda to bylo skutečné aktuální dno, nebo zda v dohledné době trhy otestují ještě nižší hodnoty.

A co stálo za sobotním propadem? Žádná velká negativní zpráva nepřišla, ani nezkrachovala žádná burza digitálních měn. Jednalo se tedy o výsledek spekulativního obchodování, kdy se velcí hráči zřejmě rozhodli inkasovat zisky a uzavřít velké pozice.

V kontextu celkového letošního růstu se však sobotní propad nezdá nijak zvlášť zásadním, přední kryptoměny mají stále podstatně vyšší hodnoty než před pár měsíci.