Deutsche Bank a BNY Mellon chystají kryptoměnové služby pro své klienty

Kryptoměny nezadržitelně pronikají do světa tradičních financí, otevírají se jim i ty největší bankovní domy na světě.

Minulý týden oznámila nejstarší americká banka Bank of New York Mellon, že svým klientům nabídne úschovu kryptoměn, jejich obchodování a emisi nových tokenů.

K tomu vyšlo najevo díky zprávě Světového ekonomického fóra, že Deutsche Bank připravuje pro své institucionální klienty platformu pro úschovu, správu a obchodování kryptoměn.

To jsou velmi důležité změny, protože doposud kryptoměnám dominovaly burzy, které vznikly na zelené louce, a to se všemi dětskými nemocemi. Hacky burz a ztráty kryptoměny jsou téměř na denním pořádku, stejně tak úniky osobních dat jejich uživatelů.

Jakmile kryptoměnové služby začnou nabízet etablované a regulované banky, a to se všemi výhodami, jako je pojištění vkladů, tak se situace zásadně mění zejména pro institucionální hráče. To s sebou může přinést další příliv kapitálu do kryptoměn.

Čím dál více sílí hlasy po využívání kryptoměn jako zajišťovacího prostředku proti hrozící zrychlující inflaci, která podle mnohých vznikne jako důsledek masivní emise nových peněz v současné situaci celosvětové zdravotní krize.

Do kryptoměn proto ukládají část svých peněz firmy jako Tesla nebo MicroStrategy, zatímco podle Bloombergu o tomu začaly uvažovat už i velké banky jako Morgan Stanley.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru