DeFi projekty v Binance Smart Chainu podléhají útokům, poslední je Belt Finance

V posledních dnech, týdnech a měsících se hackerům daří ve velkém odsávat peníze z projektů běžících v konkurenci Etherea.

Binance Smart Chain se stal významným konkurentem Etherea v oblasti decentralizovaných financí (DeFi), protože se jedná o rychlejší blockchainovou síť s větší kapacitou a podstatně nižšími poplatky.

Jelikož také používá Ethereum Virtual Machine, je velmi snadné do Binance Smart Chain přenést programy z Etherea. A mnoho projektů to také dělá. Bohužel ale ne vždy s dostatečnou odborností.

Chyby v implementaci kódu tak nezřídka přinášejí mezery, které využívají hackeři ke krádežím peněz. Nejčastěji prostřednictvím takzvaného flash loan útoku, kdy dojde k využití bleskových půjček, jenž bývají standardní funkcí mnoha DeFi projektů.

Hackeři tak například uměle nafouknou cenou určitého aktiva v určité DeFi platformě, a díky tomu pak z ní vysají peníze, na které by jinak neměli nárok. A bývají to částky v milionech dolarů.

Úspěšné napadené projekty v Binance Smart Chain letos byly například Bogged Finance, SafeMoon, Cream Finance, Burger Swap, Pancake Bunny nebo jako poslední Belt Finance. Odhadem se tak z nich ztratily kryptoměny v hodnotě několika stovek milionů dolarů.

DeFi projekty tak zůstávají ještě riskantnější, než je běžné investování do kryptoměn. Nabízejí vysoké úrokové sazby za staking, poskytování likvidity a půjčky, na druhé straně ale často trpí bezpečnostními mezerami, které když jsou zneužité, shodí celý projekt včetně jeho nativní kryptoměny dolů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru