Dash

Co je Dash

Dash logoDash je kryptoměna dříve též známá pod jmény Darkcoin a Xcoin. Svými vlastnostmi je velmi podobná Bitcoinu, přidává však některé další funkce, jako privátní transakce, okamžité transakce a decentralizované řízení.

Dash je považování za první decentralizovanou autonomní organizaci (DAO). Dash je postaven na dvouvrstvé architektuře. První je tvořena těžaři, který zabezpečují chod sítě a zapisují transakce do blockchainu. Druhá vrstva je tvořena master uzly, které umožňují pokročilé funkce sítě.

Histoire

Dash původně vznikl v lednu 2014 jako Xcoin (XCO). Ale už o měsíc později byl přejmenován na Darkcoin. O další rok později přišlo druhé přejmenování na Dash, což zkracuje slova Digital Cash (digitální hotovost).

Aktuální cena DASH a obchodování

Dash patří mezi deset největších kryptoměn na světě podle tržní kapitalizace, a jako takový je v nabídkách celé řady burz s digitálními měnami, na kterých je možné ho nakoupit přímo. Lze jej také obchodovat nepřímo u brokerů, což si lze vyzkoušet na demo účtu, viz. graf níže.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit