Cronje coby jeden z otců DeFi volá po regulaci kryptoměn

Andre Cronje si s odstupem času myslí, že kryptoměny a kryptoměnové služby potřebují regulaci.

Cronje patří mezi dnes už legendární vývojáře v oblasti produktů DeFi (decentralizovaných financí), které stojí na kryptoměnových technologií.

Stvořil Yearn Finance a Keep3r a pomáhal například s programováním Pickle Finance nebo SushiSwap.

Letos v březnu však překvapivě oznámil, že se z DeFi světa stahuje a vypíná všechny aplikace, které stvořil. Konkrétní důvody neupřesnil, jen naznačil jakousi deziluzi ze stavu světa kryptoměn, kdy jsou na prvním místě zisky, a nikoliv přínosy.

Další překvapení si přichystal nyní, když na svém blogu prohlásil, že kryptoměny potřebují regulaci. Vysvětlil, že v průběhu času pochopil mnoho věcí, kterým ve svých začátcích ve financích nerozuměl.

Došlo mu, že co se mu dříve zdálo jako chyby tradičních finančních systémů, jimi nemusí nutně být, na což přijde až ten, kdo se pokusí udělat vše jinak.

“Víc než kdy předtím teď vidím potřebu nebo dokonce nutnost regulace. Ne jako mechanismu pro prevenci, ale jako mechanismu ochrany,” napsal.

“Je to jako když chce dítě strčit prst do elektrické zásuvky. Zastavíte ho dřív, než zjistí, proč by to dělat nemělo. Jednoho dne to pochopí, ale ne dnes.”

Podle Cronjeho vstupují kryptoměny do nového věku, který odsune anonymní služby do stínů a přinese novou blockhainovou ekonomku, která bude řízena důvěrou, a nikoliv fungováním bez důvěry.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru