CipherTrace má dva patenty na identifikování transakcí v síti Monero

Společnost CipherTrace si nechala patentovat technologie, které údajně umí stopovat transakce s kryptoměnou monero, která jinak má být naprosto anonymní.

Monero patří mezi ty blockchainy, které sází na anonymitu. Jeho cílem je zajistit naprostou anonymitu při převádění peněz. A doposud v tom bylo úspěšné. Podle CipherTrace je tomu však konec.

Ne že by CipherTrace uměla přímo identifikovat jednotlivé transakce a jejich aktéry, snaží se o to nepřímo kombinací různých metod a přístupů, jako jsou různé simulace, probabilistické přístupy a data získaná přímo účastí v Moneru.

Tyto nástroje vyvíjí CipherTrace od roku 2019 a mají pomoct nejen burzám, aby identifikovaly potenciálně nelegální transakce, ale také státním orgánům, aby odhalovaly kriminální aktivity.

Na Monero se CipherTarce zaměřila proto, že tuto kryptoměnu podporuje 45 procent černých tržišť na internetu, je to druhá nejoblíbenější kryptoměna mezi kriminálníky. První je bitcoin, ale ten je jen pseudonymní, takže se jeho transakce stopují snadněji.

Společnost dodala, že tím chce pomoct síti Monero zbavit se nečestných aktérů, čímž se sníží rizika pro všechny ostatní.

Proti používání zcela anonymních kryptoměn, jako jsou monero, zcash či dash, se staví regulační úřady v různých zemích, což postupně tlačí burzy, aby je odstranily ze svých trhů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru