Čínské burzy kryptoměn musí prozatím skončit, trhy zažily velký propad

Čínské úřady pokračují v tahu proti neregulovanému obchodování a distribuci kryptoměn, na což trhy prudce zareagovaly.

Z historických vrcholů začaly kryptoměny klesat před čtrnácti dny, když čínské úřady s okamžitou platností zakázaly všechny Initial Coin Offering (prvotní emise kryptoměn). V tu dobu se také začalo proslýchat, že další zákaz se bude týkat burz, a tato zvěst se nakonec potvrdila.

Úřady daly čas čínským burzám s kryptoměnami, aby dokonce září ukončily činnost. Potvrdily to ViaBTC a BTC China, které ukončení činnosti už oznámily. Ovšem Huobi a Okcoin podle neoficiálních zpráv dostaly odklad do konce října.

Kromě toho chce regulátor po burzách, aby se u něj registrovaly, což se dá vnímat jako potvrzení zvěstí, že současné zákazy nejsou permanentní. Čína podle všeho chce obchodování s kryptoměnami regulovat, takže musí připravit nová pravidla, kterým se všechny subjekty z tohoto odvětví budou muset podřídit.

Kryptoměny zajišťují větší či menší úroveň anonymity svým uživatelům a regulátoři nejen v Číně se je proto snaží nějak uchopit, aby omezily praní špinavých peněz a jiné nelegální aktivity.

V důsledku dění v Číně zaznamenaly kryptoměny velké propady, Bitcoin si od nedávného vrcholu pěti tisíc dolarů sáhl už pod tři tisíce dolarů. Celková tržní kapitalizace kryptoměn spadla z rekordních 179 miliard pod sto miliard amerických dolarů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru