Češi byli loni v obchodování kryptoměn 19. nejlepší na světě

Podle analýzy společnosti Chainalysis si Češi loni vedli v obchodování s kryptoměnami nadprůměrně dobře.

Zisky podle zemí. Zdroj: Chainalysis

Analytická společnost Chainalysis sestavila svůj historicky druhý žebříček zemí podle zisků realizovaných v obchodování kryptoměn.

V roce 2021 vévodili tomuto žebříčku Američané, kteří dosáhli zisků v celkovém objemu téměř 47 miliard dolarů. S velkým odstupem následují Britové (8,1 mld. USD), Němci (5,8 mld. USD), Japonci (5,5 mld. USD) a Číňané (5 mld. USD).

Česká republika se umístila na 19. místě se zisky ve výši 1,94 miliardy dolarů. Chainalysis přitom poukázala na skutečnost, že podle HDP je ČR až 47. země na světě. Což znamená, že se nám v obchodování kryptoměn dařilo nadprůměrně dobře.

Mezi menšími zeměmi co do počtu obyvatel a rozlohy se lépe než ČR dařilo jen Švýcarsku (1,97 mld. USD) a Holandsku (3,2 mld. USD).

Zisky podle zemí a kryptoměn. Zdroj: Chainalysis

Chainalysis se poprvé také podívala na to, jak byly zisky z obchodování rozložené mezi jednotlivé kryptoměny. Celosvětově kupodivu Ethereum těsně překonalo Bitcoin (76,3 vs. 74,7 mld. USD).

Tento poměr platí pro většinu zemí, ale jsou i výjimku, jako Japonsko, kde dominovaly zisky z Bitcoinu (4 mld. USD), zatímco Ethereum bylo na dalekém druhém místě (790 mil. USD).

Třetí měnou přinášející nejvíce zisků bylo XRP, následovaly Doge, AAVE, LTC, UNI, BCH a CRV.

Na závěr dodejme, že všechna čísla ve studii Chainalysis jsou pouze odhady založené na analýze transakcí v blockchainech a dat o provozu v internetu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru