Cenu bitcoinu SV nakopla falešná zpráva o Satoshim Nakamotovi

Kryptoměnové trhy opět ukázaly svoji nevyspělost, když s cenou bitcoinu SV významně zahýbala manipulativní falešná zpráva.

Za kryptoměnou bitcoin SV stojí Craig Wright, který ji stvořil oddělením (forkem) od bitcoinu cash, který sám o sobě vznikl oddělením od původního bitcoinu. Jedná se o výsledek dlouhodobých sporů o vývoj bitcoinu a jeho odnoží.

Craig Wright je přitom velmi kontroverzní osoba, protože se prohlašuje za tvůrce původního bitcoinu Satoshiho Nakamota, ovšem aniž by to nezpochybnitelně prokázal převodem bitcoinů z původních Nakamotových peněženek.

Wright dokonce vyhrožuje právníky těm, kdo zpochybňují, že je Nakamoto. Kvůli tomu burzy Binance a Kraken stáhly ze svých nabídek bitcoin SV. Ten kvůli tomu a válce s bitcoinem cash hodně ztratil na hodnotě, ovšem v posledních dnech více než zdvojnásobil svoji hodnotu.

Důvod je prostý, z Číny se začala šířit falešná zpráva, že Wright potvrdil svoji identitu tím, že udělal převod bitcoinů z původní Nakamotovy peněženky, čímž si měl zasloužit omluvu Binance a příslib opětovné zalistování bitcoinu SV. Nic z toho ale není pravda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru