Celková tržní kapitalizace kryptoměn překonává rekordy, ale…

Digitální měny jsou na nové vlně vzestupu a toto odvětví jako celek se posouvá do nových výšin.

Nejvyšší celkové tržní kapitalizace dosáhly kryptoměny před současnou vlnou 7. ledna 2018, měla hodnotu přesahující 833 miliard amerických dolarů.

Během necelého roku pak ale dokázala klesnout na pouhých 100 miliard dolarů a od roku 2019 pomalu roste.

Nového rekordu jsme se dočkali dnes, kdy tržní kapitalizace kryptoměn přesáhla 908 miliard dolarů, pak během chvíle spadla o 105 miliard.

Některé kryptoměny, jako například bitcoin, zároveň zaznamenávají své nejvyšší ceny v historii, takže se dá říct, že jsme svědky růstové vlny.

Ale co se týče celkové tržní kapitalizace kryptoměn, je to poněkud zavádějící číslo. Protože v roce 2018, kdy byl vytvořen předchozí rekord, jich byla méně než polovina. Dnes je na trhu přes osm tisíc kryptoměn.

O růst celkové kapitalizace se tak v nemalé míře postaraly zcela nové měny. Navíc platí, že se stále vedou spory o tom, jestli do tržní kapitalizace počítat všechny existující jednotky každé měny, nebo z ní vynechat ty, které drží na svých účtech tvůrci projektů atp.

Zatím neexistuje sjednocená metodika a výše uvedená čísla pocházejí z Marketcap.com, který nepočítá tokeny uzamčené v peněženkách tvůrců.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru