Boxer Pacquiao má vlastní kryptoměnu. K čemu?

Filipínský boxer Manny Pacquiao spustil svojí vlastní kryptoměnu, s kterou se dokonce bude obchodovat na burze.

Pacquiaova kryptoměna se bude nazývat Pac a jako první ji zalistuje singapurská kryptoměnová burza GCOX, mezi jejíž investory patří právě Pacquiao. Nad pac tokeny má být také vytvořen platební systém Pacpay, aby boxerovi fanoušci mohli s novou kryptoměnou platit a nakupovat.

Pacquiao, jenž je zároveň filipínským senátorem a zpěvákem, uvedl: „Prostřednictvím tohoto robustního ekosystému budu moct svým fanouškům pomoct ušetřit peníze, zatímco budou propagovány produkty s dobrou hodnotu, a obchodníkům, kteří mě podporují, budeme přivádět návštěvníky.“

Burza GCOX také navíc připraví mobilní aplikaci, která bude fanouškům poskytovat informace a zábavu o celebritách, včetně Pacquiaoa. Na GCOX má spustit svojí vlastní kryptoměnu také další z investorů této burzy a bývalý hráč fotbalu Michael Owen.

Komentář

Na světě existuje více než 2000 kryptoměn a většina z nich trpí nízkou likviditou a malým zájmem. Pokud si celebrity začnou vydávat své vlastní tokeny, dojde jen k ještě většímu roztříštění nabídky a nelze se ubránit dojmu, že jde jen o novou cestu, jak z fanoušků dostat víc peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru