Bittrex připravil první Initial Exchange Offering, o co se jedná?

Kryptoměnová burza Bittrex se otevřela novému konceptu prvotní emise kryptoměn.

Dominantním způsobem pro emise nových kryptoměn doposud byly tak zvané Initial Coin Offernig (ICO), kdy tvůrci kryptoměn prodávali své tokeny přímo lidem z řad široké veřejnosti, přičemž si většinou nechali platit jinou kryptoměnou, typicky ethery a bitcoiny.

To se neobešlo bez řady podvodů a problémů. Ambici eliminovat některé problémy ICO má IEO neboli Initial Exchange Offering. Ten je taktéž nástrojem pro prvotní emisi kryptoměny, ale s tím rozdílem, že prodej tokenů lidem neprobíhá přímo, ale prostřednictvím kryptoměnové burzy.

Své první IEO oznámila burza Bittrex, v pátek 15. března proběhne prodej RAID tokenů XRD.

Jaké má výhody IEO vůči ICO? V první řadě by nemělo docházet k problémům, kdy je přetížen blockchain a transakce zájemců zamrznou, když si prodej spustí. Dále pak nebude docházet k válce prostřednictvím velkých poplatků za kryptoměnové transakce s cílem předběhnout ostatní ve frontě na zpracování v rámci blockchainu.

Tím, že bude existovat jednotné prodejní místo v podobě burzy, by také mělo výrazně ubýt podvodů s vedlejšími prodeji. A konečně lze předpokládat, že když už burza poskytne platformu pro prodej určitých tokenů, prověřila si daný projekt a nebude se jednat o vyložený podvod. Dlouhodobý úspěch to samozřejmě nezaručí, ale ty nejhorší případy podvodů by to eliminovat mohlo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru