Bitcoinové futures ohrožují tradiční trhy, varuje šéf Interactive Brokers

Šéf Interactive Brokers Thomas Peterffy poslal otevřený dopis americkému regulátorovi CFTC, ve kterém apeluje na segregaci bitcoinových futures.

Interactive Brokers patří mezi největší světové brokery, přičemž je zásadně proti, aby se bitcoin stal běžným podkladovým aktivem. Peterffy vyjádřil nesouhlas s tím, aby bitcoinové futures, které ještě letos zařadí do nabídky chicagská burza CME, byly obchodovány stejným způsobem jako ostatní investiční nástroje.

„Kryptoměny nemají vyspělý, regulovaný a otestovaný podkladový trh,“ hodnotil Peterffy. „Tyto produkty a jejich trhy existují méně než 10 let a mají malou, pokud vůbec nějakou návaznost na ekonomické dění a realitu ve světě.“

Nevyspělost trhů s kryptoměnami se projevuje především jejich velkou volatilitou, která je hrozbou i pro ostatní, míní Peterffy. Zúčtování kryptoměny, která udělala velký pohyb, může podle něj destabilizovat celou burzu, jako je CME.

Řešení je podle něj prosté. „Tento dopis je žádostí, aby jakákoliv zúčtovací organizace, která si přeje uzavírat obchody s kryptoměnami nebo deriváty, tak činila v odděleném clearingovém systému, který bude izolovaný od ostatních produktů,“ dodal.

Peterffy říká, že proti kryptoměnám jako takovým nic nemá, že je považuje za užitečnou technologii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru