Za automobily Tesla je možné platit bitcoiny

Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk oznámil, že jeho společnost nově akceptuje platby kryptoměnou bitcoin.

Musk koketuje s bitcoinem delší dobu, na svém twitterovém účtu publikoval několik příspěvků, které naznačovaly náklonnost k nejstarší kryptoměně, aby nakonec Tesla do ní investovala.

Na začátku února Tesla oznámila, že investovala 1,5 miliardy dolarů do bitcoinu. Tímto oznámením zvedla jeho cenu, ale zároveň vyvolala i negativní ohlasy.

A to proto, že provoz bitcoinu je nesmírně energeticky náročný, spotřebuje víc elektřiny než celá Česká republika. A to není v souladu s deklarovanou firemní misí Tesly, která je zaměřena na čisté energie a snižování emisí.

To jí ovšem nezabránilo udělat další krok na podporu bitcoinu, nyní ho nově akceptuje v rámci plateb za své automobily. Zatím ale jen v USA, v ČR tato možnost v tuto chvíli není, přibyde později v letošním roce.

To například znamená, že když si koupíte Teslu Model 3 Standard Range Plus, která má spotřebu 15 kWh/100 km, platba bitcoinem spotřebuje 792,37 kWh, což je ekvivalent 5282 km, které jste mohli najet se svým vozem.

Musk dodal, že Tesla provozuje své vlastní uzly v síti Bitcoin a že bitcoiny získané v rámci plateb si ponechá, nebude je konvertovat na dolary či jinou národní měnu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru