V Japonsku je XRP skoro stejně oblíbené jako bitcoin, zatímco ether zaostává

Průzkum japonské kryptoměnové burzy Bitmax ukázal odlišné preference v oblasti kryptoměn, než na jaké jsme zvyklí.

Když zveřejní statistiky o držbě kryptoměn americké nebo evropské burzy, zpravidla oblíbenost jednotlivých tokenů odpovídá jejich tržní kapitalizaci.

To znamená, že lidé nejvíce drží bitcoin, pak ether, XRP a tak dále. V Japonsku ale panují v tomto ohledu odlišné poměry. Alespoň co se týče burzy Bitmax.

Protože na otázku, která kryptoměna je u nich nejoblíbenější, odpovědělo 26 % klientů bitcoin, 25 % uvedlo XRP a jen 9 % ether.

XRP je tedy téměř stejně oblíbené jako bitcoin, zatímco ether, který je podle tržní kapitalizace s velkým náskokem před XRP druhou největší kryptoměnou, je v Japonsku s velkou ztrátou třetí.

Odpověď na otázku, proč tomu tak je, můžeme pravděpodobně hledat ve spolupráci mezi japonskou finanční skupinou SBI a společností Ripple, která na XRP staví své produkty. SBI je silným zastáncem XRP nejen v Japonsku a už loni oznámilo, že v rámci svých bank a společností bude používat tuto kryptoměnu pro mezinárodní platby.

Japonci tedy zjevně vidí u XRP velký potenciál daný nejen komerčním nasazením velkou finanční skupinou, která ovládá celou řadu bank.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru