U Grayscale lidé ochotně platí za bitcoin přirážku

0

Investiční fond navyšuje svoji držbu kryptoměny bitcoin a lidem nabízí investici s přirážkou.

Podle posledních informací zveřejněných přímo samotným fondem Grayscale jsou v jeho vlastnictví bitcoiny v hodnotě 8,35 miliardy dolarů (přes 500 tisíc BTC), což představuje 2,69 % všech bitcoinů v oběhu. Tento podíl dlouhodobě roste, za poslední půlrok zhruba o 50 procent.

Zajímavé je, že kdo chce investovat do bitcoinu prostřednictvím Grayscale, zaplatí 19% přirážku na ceně bitcoinu a k tomu 2% poplatek každý rok za správu. Přesto fond o klienty zjevně nemá nouzi, i když je přijímá jen z řad akreditovaných investorů, kteří musí mít zkušenosti a kapitál.

Další kryptoměny, do kterých Grayscale investuje, jsou v pořadí podle velikosti alokovaného kapitálu: ether, litecoin, ethereum classic, bitcoin cash, zcash, XRP, horizen a stellar lumens.

Přítomnost ethereum classic v portfoliu multimiliardového fondu je ale poněkud zarážející, protože se jedná o kryptoměnu, která byla již několikrát úspěšně napadena a zneužita prostřednictvím tak zvaného 51% útoku. Její budoucnost je proto velmi nejistá a je s podivem, že expozici vůči ní nabízí Grayscale investorům.