Třetina Salvadořanů už údajně používá bitcoinovou peněženku

Prezident Salvadoru Nayib Bukele oznámil, že přes dva miliony jeho spoluobčanů aktivně používají státní peněženku na digitální peníze Chivo.

Bukele je hlavním strůjcem postavení bitcoinu do role oficiálního platidla v Salvadoru. Podle něj se tato změna setkává s úspěchem, protože už 2,1 milionu obyvatel aktivně používá peněženku Chivo, která slouží pro bitcoinové platby. Má tedy více uživatelů než jakákoliv banka v Salvadoru.

Těchto čísel dosáhla peněženka Chivo za méně než tří týdny od uvedení do provozu. A to je velmi zvláštní, takhle rychlá penetrace se zdá až příliš rychlá.

Protože 2,1 milionu lidí představuje zhruba třetinu všech obyvatel Salvadoru. Když odečteme děti a seniory, kteří nedokáží s moderními technologiemi zacházet, je reálný podíl uživatelů Chiva ještě větší.

Tak vysoké číslo vyvolává otázky, jestli nevzniklo chybně. Nebo možná je skutečné, ale řada lidí peněženku nainstalovala a použila jen proto, že od vlády za to dostala 30 dolarů v bitcoinu.

Bukele předpovídá, že Chivo bude brzy mít více uživatelů než všechny salvadorské banky dohromady. Aby mohla vláda všechny obsloužit, pravidelně nakupuje bitcoin.

Všichni obchodníci sice mají povinnost přijímat platby bitcoinem, ale v rámci peněženky Chivo můžou zvolit možnost, že při připsání platby na účet dojde rovnou ke konverzi na dolary, takže s bitcoinem nemusí vůbec přijít do styku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru