Těžené kryptoměny jako bitcoin můžou být nově v USA problematické

Změna prezidenta ve Spojených státech amerických přinese s sebou jiné postoje mimo jiné v oblasti ochrany životního prostředí, což může mít dopady na některé digitální měny.

Šéf Ripplu Brad Gralinghouse upozornil na článek v listu New York Times, který mapuje první plánované kroky administrativy nově zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena.

Biden plánuje hned první den v úřadu nařídit, aby veřejně obchodované firmy musely zveřejňovat finanční rizika spojená se změnou klimatu a své emise skleníkových plynů.

To by mohlo být problematické pro firmy, které se účastní ekosystému kryptoměn, které se těží, jejichž potvrzování transakcí stojí na tak zvaném konceptu proof of work.

Jejich hlavním představitelem je Bitcoin, jehož síť spotřebuje za rok více elektrické energie než celá Česká republika. To je mnohými považováno za plýtvání zdroji, protože řada kryptoměn se bez takových nákladů obejde a je stejně bezpečná nebo dokonce bezpečnější než Bitcoin.

Ripple patří mezi propagátory udržitelného rozvoje a financí, přičemž dlouhodobě upozorňuje na to, že podle jeho výpočtu je XRP 57tisíckrát energeticky úspornější než Bitcoin, navíc je mnohem rychlejší a levnější na poplatcích.

Ve Spojených státech přibývá veřejně obchodovaných firem, které se v ekosystému Bitcoinu angažují, a nová pravidla pro ně můžou znamenat problémy a tlak, aby se zbavily aktivit, které zbytečně zatěžují životní prostředí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru