Tesla prodala část svých bitcoinů, Musk rozhodnutí brání

Automobilka Tesla se poměrně rychle zbavila desetiny bitcoinů, které nakoupila teprve letos v únoru.

Na začátku letošního února Tesla oznámila, že investovala 1,5 miliardy dolarů do kryptoměny bitcoin. Vyvolala tím nadšené ohlasy bitcoinové komunity, která v zakladateli automobilky Elonu Muskovi vidí velkého propagátora kryptoměn.

Tyto ohlasy však poněkud ochladly, když vyšlo najevo, že Tesla hned v prvním čtvrtletí také prodala 10 % svých bitcoinů s čistým ziskem 101 milionů dolarů.

Někteří kvůli tomu obvinili Muska, že svými vyjádřeními pumpoval cenu bitcoinu, aby na jeho prodeji vydělal. Musk se ovšem ohradil s tím, že on žádné své bitcoiny neprodal, že prodala jen Tesla, a to kvůli tomu, aby dokázala, že je bitcoin likvidní alternativou k hotovosti.

Otázka je, kdo pochyboval o tom, že je nakoupené bitcoiny možné prodat, a potřeboval pro to od Tesly důkaz.

Postup Tesly také úplně nezapadá do jejího prohlášení, že bitcoiny získané při platbách klientů za automobily, si ponechá a nebude prodávat. Tím vyvolala dojem, že bitcoin obecně chce držet dlouhodobě. Proto málokdo čekal, že ani ne dva měsíce od původní investice část bitcoinů prodá.

Na druhé straně ale málokdo asi očekává, že když firmy jako Tesla nebo MicroStrategy nakupují bitcoin, že ho chtějí držet věčně a nikdy nic neprodat, i když na tom můžou hodně vydělat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru