Square investoval miliardu do bitcoinu

Společnost Square oznámila, že alokovala zhruba 1 % svých aktiv do kryptoměny bitcoin.

Square je americká finanční a platební společnost, jejímž spoluzakladatelem a majitelem je šéf Twitteru Jack Dorsey.

Společnost nyní oznámila, že nakoupila zhruba 4709 bitcoinů za celkovou cenu 50 milionů dolarů, tedy za více než miliardu korun. Bitcoiny tak teď reprezentují zhruba jedno procento aktiv Squaru.

„Věříme, že bitcoin má potenciál být v budoucnu rozšířenější měnou. Jak bude růst jeho používání, máme v úmyslu se učit a disciplinovaně se podílet. Pro společnost, která staví produkty na inkluzivnější budoucnosti, je tato investice krokem na této cestě.“

Square nabízí svým klientům obchodování s bitcoinem už od roku 2018 prostřednictvím aplikace Cash App. Firma má také tým lidí pod názvem Square Crypto, kteří pomáhají s vývojem kódu Bitcoinu.

Square je druhou veřejně obchodovanou americkou společností, která oznámila, že část svého kapitálu uložila do bitcoinu. Tou první byla MicroStrategy, které do největší kryptoměny investovala 425 milionů dolarů, tedy přes 9 miliard korun.

1 názor na “Square investoval miliardu do bitcoinu”

  1. V absolutních číslech je to hodně peněz, ale 1% mi přijde stejně konzervativní. Ale chápu, že se to jejim klientům hůř vysvětluje, co je vlastně bitcoin a proč do něj investovat namísto třeba akcií nebo dluhopisů 😀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru