Spekulantů s bitcoinem je nejméně od roku 2016, bude následovat růst ceny?

Na historická minima klesl podíl lidí, kteří s bitocinem aktivně obchodují za účelem dosažení zisku. Podle některých je to indikace nadcházejícího růstu ceny.

Údaje zveřejnila ve své studii investiční společnost Grayscale. Podle svých kritérií rozděluje lidi, kteří vlastní bitcoiny, do dvou hlavních skupin: držitelé a spekulanti.

Držitel je definován jako někdo, kdo vlastní bitcoiny a nesáhl na ně jeden až tři roky. Spekulant je ten, kdo vlastní bitcoiny a za posledních 90 dní s nimi udělal alespoň jednu transakci.

Zdroj: Grayscale

V grafu, který Grayscale vypracovala ve spolupráci s Coin Metrics, je vidět, že podíl spekulantů je v současnosti na historickém minimu, které je obdobné jako v roce 2016. Zatímco podíl držitelů bitcoinu dlouhodobě roste, i když zatím není na úrovni z téhož roku.

Navíc je rekordní počet bitcoinových účtů, na kterých alespoň rok nenastal žádný pohyb.

Podle komentářů analytiků by tato čísla mohla znamenat, že jsme na začátku nové epochy růstu bitcoinu, který by mohl trvat opět zhruba rok a půl. Dlouhodobí investoři drží, zatímco aktivní obchodníci a spekulanti ubývají.

Poslední cenový růst bitcoinu vyvrcholil v prosinci 2017, zatímco ostatní kryptoměny měly své historické cenové vrcholy většinou až o měsíc později, tedy v lednu 2018.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru