Senátorka USA: Zakročme proti kryptoměnám, které plýtvají energiemi

Vlivná americká senátorka Elizabeth Warrenová míní, že jednu z nejjednodušších věcí, které je možné udělat na ochranu klimatu, je došlápnout si na Bitcoin a podobné kryptoměnové sítě.

Ve Spojených státech zatím pořád řeší, jak regulovat kryptoměny. S novou vládou probíhají nová jednání a slyšení na půdě parlamentu. V jejich rámci se do popředí dostává téma udržitelnosti a ochrany klimatu.

Politici už začínají rozlišovat mezi jednotlivými kryptoměnami a chápou, že ne všechny fungují stejně. Do jejich hledáčku se tak dostaly ty kryptoměny, které pro potvrzování transakcí potřebují velké množství elektrické energie, tedy bitcoin a jemu podobní.

„Bitcoin potřebuje takovou výpočetní aktivitu, že spotřebuje víc energie než celé země. Jedna z nejsnazších věcí s největšími dopady, které můžeme udělat v boji s klimatickou krizí, je zakročit proti kryptoměnám, které ve vztahu k životnímu prostředí plýtvají zdroji,“ prohlásila senátorka Elizabeth Warrenová, jež se v posledních prezidentských volbách ucházela o nominaci na pozici hlavní demokratické kandidátky.

„Bitcoin spotřebuje víc energie než celé země, a je předpovídáno, že letos spotřebuje stejné množství energie jako všechna data centra na celém světě,“ dodala.

Warrenová taktéž upozornila na používání kryptoměn při platbách za výkupné při hackerských útocích.

Vzhledem k tomu, že demokraté v USA nyní vládnou, je možné, že se jim podaří prosadit opatření proti kryptoměnám, které spotřebovávají velké množství elektrické energie. Napříklád ve státě New York je ve schvalovacím procesu zákon, který zakáže těžbu kryptoměn s využitím jiných než obnovitelných zdrojů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru