Salvador začal nakupovat bitcoiny

Aby naplnila svůj plán udělat z bitcoinu používané platidlo, musela salvadorská vláda začít nakupovat kryptoměnu bitcoin.

V Salvadoru začal platit zákon, který staví bitcoin do role oficiálního platidla, které musí všichni obchodníci akceptovat. Bitcoin se tak dostal na úroveň amerického dolaru, který byl doposud v Salvadoru jedinou zákonem uznávanou měnou.

Aby mohli občané, podnikatelé a vláda začít používat bitcoin pro běžné transakce, musí být vybudována potřebná infrastruktura a zajištěna likvidita. Kromě programování, rozmísťování bitcoinových bankomatů a dalších organizačních věcí musela proto salvadorská vláda také začít nakupovat bitcoin.

Prezident Nayib Bukele včera oznámil, že Salvador nakoupil prvních 200 bitcoinů. K tomu dodal, že jich Salvador nakoupí ještě mnohem víc. Činí tak za peníze daňových poplatníků, což tomu dodává kontroverzní rozměr.

200 bitcoinů představuje při současných cenách hodnotu zhruba 10 milionů amerických dolarů, tedy více než 200 milionů korun. V multimiliardových denních objemech obchodovaných na bitcoinu každý den to tedy není významná částka, ale jak uvedl salvadorský prezident, budoucí nákupy budou podstatně větší.

Cena bitcoinu se v kontextu těchto zpráv vyvíjí pozitivně, překonala hranici 52 tisíc dolarů, kterou naposledy poznala v květnu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru