Salvador poskytne další kontroverzní dotace uživatelům Bitcoinu

Salvadorská vláda se rozhodla pro další pobídky svým obyvatelům, aby platili bitcoinem, ale zaplatí to všichni.

Salvador je první a jediná země na světě, ve které má status oficiálního platidla kryptoměna. Je jí konkrétně bitcoin, který tak stojí na úrovni amerického dolaru, jenž je druhou oficiální měnou v zemi.

Kontroverzní však v případě Salvadoru je, že používá peníze daňových poplatníků, aby Bitcoin prosadil. Musel investovat do vývoje infrastruktury v čele s digitální peněženkou Chivo, aby vůbec lidé mohli platby bitcoinem využívat. Pak všem, kdo Chivo začnou používat, daruje bitcony v hodnotě 30 dolarů.

A nyní přidává další dotaci. Velké čerpací stanice poskytnou všem, kdo budou platit přes peněženku Chivo, slevu 20 centů na každý galon pohonných hmot.

Vláda prezidenta Bukeleho tak opět použije peníze všech daňových poplatníků, aby finančně zvýhodnila ty, kdo budou používat bitcoinovou peněženku.

Salvador se tím ocitá v paradoxní situaci, kdy se snaží prosadit decentralizovanou technologii prostřednictvím centrálních zásahů a dotací ze státních peněz. Což není v souladu s filozofií kryptoměn v čele s Bitcoinem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru