Rostoucí bitcoin zahlcuje síť, hromadí se nepotvrzené transakce a rostou poplatky

Oživení bitcoinu s sebou opět přineslo problémy s transakcemi v jeho síti, protože k modernizaci technologie zatím stále nedošlo.

Rostoucí počet nepotvrzených transakcí.

Bitcoin je jedna nejstarší a také jedna z nejpomalejších a na poplatcích nejdražších blockchainových sítí na světě. Jakmile začne zájem o bitcoin stoupat, roste počet transakcí s ním, což jeho síť přestane zvládat. To ve výsledku znamená, že stoupnou poplatky za transakce, na jejichž potvrzení se pak čeká dlouhé hodiny, v extrémních případech i dny.

Zatím největší zahlcení Bitcoinu nastalo na přelomu let 2017 a 2018, kdy vrcholila kryptoměnová horečka. Podobné problémy nastávají nyní, kdy je cena této kryptoměny na vzestupné křivce.

V posledních dnech přesáhl počet aktuálně nepotvrzených transakcí 100 tisíc, stalo se tak poprvé od roku 2017. Tehdy byl rekordní počet nepotvrzených transakcí přes 177 tisíc, zatímco nyní zatím vyvrcholil na čísle přesahujícím 145 tisíc.

Rostoucí poplatky za transakci.

Zahlcení Bitcoinu nepomáhá nejen zvýšený zájem kvůli rostoucí ceně, ale také pokles celkového výpočetního výkonu sítě ze 151 na 116 EH/s. Tento pokles je přisuzován konci deštivé sezóny v Číně, kdy dochází k poklesům dodávek levné elektřiny z vodních elektráren.

Souvisí s tím také nárůst poplatků za transakce s bitcoinem. V současnosti je průměrný poplatek za jednu transakci přes 10 amerických dolarů, tedy více než 200 korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru