Rezervy tetheru byly použity i na investice do bitcoinu

U newyorského soudu s představiteli Bitfinexu a tetheru se potvrzují dlouhodobá podezření z manipulací s kryptoměnovými trhy.

Už loni se objevilo několik analýz, podle kterých byla stabilní kryptoměna tether využívána pro pumpování ceny bitcoinu. Odmítání auditů financí tetheru pak vedlo také k podezření, že není plně krytý dolary.

A to vše se potvrzuje. Od zákroku newyorského prokurátora proti společnosti iFinex, která provozuje burzu Bitfinex a tether, víme, že více než čtvrtina rezerv tetheru byla použita na jiné účely, především na krytí ztrát.

iFinex pak u soudu také přiznal, že část rezerv tetheru investoval do bitcoinu a jiných aktiv. Soudce poznamenal, že je to proti tomu, co měl tether reprezentovat, tedy stabilní kryptoměnu. Protože pokud byl zčásti krytý investicemi do volatilních kryptoměn, nemohla být jeho stabilita zaručena.

Mezitím Bitfinex údajně získal miliardu dolarů v privátní emisi tokenu LEO, která mu má zajistit přežití současného turbulentního období způsobeného odhalením jeho praktik.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru